Свято весни. Новий рік за східним календарем
Згідно зі східним календарем, майже щорічно змінюється не тільки стихія, але і тварина-талісман. Стихія змінюється по десятирічному циклу, а тварини – по дванадцятирічному. Хоча і традиція святкувати Новий рік за східним календарем в Україні склалася недавно, але з кожним роком цей захід набирає все більш масовий характер.

На зміну Мавпі, в 2017 році прийшла інша тварина – Півень і стихія його – Вогонь, тому саме східний Новий рік 2017, буде проходити під захистом Вогняного Півня. Дата його святкування в 2017 р., приходиться на 28 січня.

Як і будь-який інший Новий рік, китайський теж має масу традицій. Святкують його більш двох тисячоліть, так що він вважається найдавнішим святом зустрічі Нового року, зустрічі весни. У першу ніч, у Китаї, всюди запускають феєрверки і барвистий китайський салют. Це велике і яскраве свято з танцями драконів, смачними стравами і нестримними загальними веселощами. Закінчуються всі заходи, після завершення свята Ліхтарів, на 15-й день від початку місячного календаря.

Корейський новий рік — сімейне свято, на котре прийнято їздити до батьків, одягатися в ханбок; багато хто з корейців їдуть на берег моря, щоб зустріти там перші промені новорічного сонця[2].

Наступного ранку прийнято їсти ттоккук; один із методів дізнатися вік у корейців — «скільки мисок ттоккука ви з’їли?»

Тет (в'єтн. Tết, повна назва Тет Нгуен Дан в'єтн. Tết Nguyên Đán) - в'єтнамський Новий Рік за місячно-сонячним календарем, один із важливіших і популярніших свят у В'єтнамі.

В'єнамський Новий Рік відбувається одночасно з китайським Новим Роком, проте є деякі розбіжності в часі, у зв'язку з одногодинною різницею між Ханоєм і Пекіном. Починається першого дня першого місяця за місячним календарем (приблизно в кінці січня чи початок лютого) і триває до трьох днів. Тет святкують багато з тих, хто пам'ятає своїх китайських пращурів. Під час приготування до свята в'єтнамці прибирають житло і готують спеціальні страви. Традиційно під час святкування Тет багато в'єтнамців влаштовують сімейні свята й походи в гості, відвідують храми. Також традиційним є перший вихід з дому в перший день нового року (xông nhà), згадування предків, новорічні привітання, влаштовування новорічної торгівлі. В цей день забувають проблеми старого року. Також Тет вважають першим днем весни, тому його часто називають "Святом весни" (в'єтн. Hội xuân). Лише чотири рази з 1975 по 2100 місячний новий рік починається у різний час у Китаї та В'єтнамі.

Новий рік у японців вважається державним і народним святом. О 12 годині в буддійських храмах Японії починає бити дзвін. Новий рік починається з 108 ударом. Японці вірять, що слухаючи дзвін, вони очищаються. Кожен удар дзвону виганяє з них людські пороки. 
З останнім ударом дзвону японці йдуть до храму і роблять пожертвування. В храм прийнято ходити в традиційній японській одязі. 
За старовинним звичаєм у Новий рік японці вітають один одного з Днем Народження. У Древній Японії не відзначали дні народження, і самураї додавали до свого віку один рік саме в Новий рік. 
До Нового року японці власноруч виготовляють листівки і розсилають друзям і родичам. Це важливий ритуал. Новий рік в Японії відзначають цілий тиждень, її називають золотим тижнем. 

Японські дітлахи в Новий рік з нетерпінням чекають Сегацу-сану (японського Діда Мороза). Зустрічають свято у новому яскравому одязі та обов'язково кладуть собі під подушку картинку з зображенням кораблика, в якому пливуть сім чарівників, що несуть новорічне щастя. У будинках встановлюються кадомацу (прикраса з сосни, зрізаного бамбука, соломи і дерева сливи). 
На Новий рік японські господині готують святкові страви. На видному місці кладуть рисову корж з мандарином, це символізує довголіття, здоров'я і щастя.

На відміну від Нового року традиційного, східний Новий рік дату змінює щорічно, так як вона залежить від місячного циклу. Дата східного Нового 2017 року – Півня, випадає на 28 січня 2017 р. і триватиме він до 16 лютого 2018 р. Після чого на зміну Півню прийде – рік Собаки, так що попереду нас чекають два цікавих роки.Создан 29 янв 2017-Код для главной страницы сайта--> Погода в у Києві

Интернет реклама УБС